Ilgtspējīga atbildība nākamajām paaudzēm

Atbildība ISKU ir nozīmīgs vārds. Mēs ieguldām aprites ekonomikas domāšanā un izejam produkta dzīves ciklu no dizainera galda līdz gatavai mēbelei. Tas atspoguļojas mūsu sertificētās kvalitātes (ISO 9001) un vides sistēmas (ISO 14001) ieviešanā, kā arī izmantojot PEFC sertificētu koksnes izcelsmes izsekošanas sistēmu, lai atbalstītu ilgtspējīgu mežsaimniecību. Mēs akcentējam materiālu izcelsmi, enerģijas patēriņu, ķīmisko vielu izmantošanu un ražošanas procesā radušos atkritumu apjomu.

Ar lepnumu varam teikt, ka, neskatoties uz 2020. gada izaicinošajiem apstākļiem, mēs bijām uzticams partneris saviem klientiem un gādīgs darba devējs saviem darbiniekiem. Papildus mūsu nepārtrauktajam darbam pie vides atbildības nodrošināšanas, tika veikti plaši pasākumi sociālās atbildības jomā.

sustainability 2022

2022

2022. gadā, ISKU tika turpināta apņemšanās ievērot atbildību par vidi, sociālo ietekmi un priekšzīmīgu pārvaldību. Aptverot sevi kā pozitīvu pārmaiņu katalizatora lomu, mēs paātrinājām centienus samazināt savu ekoloģisko pēdu, dot spēkus kopienām un ievērot ētisku praksi. Šajā ziņojumā ir izklāstīts mūsu progress un atjaunotā apņemšanās veidot ilgtspējīgu nākotni.

Lasi ISKU atbildības pārskatu 2022 >

sustainability 2021

2021

2021. gadā viens no ISKU ilgtspējības galvenajiem mērķiem ir bijis noteikt visu darbību oglekļa pēdas nospiedumu. Mēs vēlamies saviem klientiem piedāvāt risinājumus, kas atbalsta viņu ceļu uz oglekļa neitralitāti. Pētījumus un aprēķinus veic trešās puses organizācijas pēc vispārnoteiktiem standartiem. Šādi aprēķini mums ir lielisks veids, kā iedzīvināt savu atbildīgo darbu un sniegt klientiem konkrētus veidus, kā izvēlēties mēbeļu risinājumus, kas atbalsta ilgtspējību.

Lasi ISKU atbildības pārskatu 2021 >

Priekštecis videi draudzīgu materiālu, ražošanas un iepakošanas jomā

ISKU atbildība redzama vairākos veidos. Attīstot mūsu kvalitātes un dzīves cikla domāšanu, mūsu produktu ilgo kalpošanas laiku un augsto pārstrādājamības līmeni ietaupa dabas resursus un samazina atkritumu daudzumu. Pateicoties zemajam gaistošā organiskā savienojuma (VOC) emisiju līmenim un citiem vidi apgrūtinošajiem faktoriem, kopš 2015. gada ISKU produktu ražošanai nav nepieciešama vides atļauja. Mēs esam arī vienīgais rūpniecības uzņēmums Somijas mēbeļu sektorā, kas izmanto PEFC (piegādes ķēdes) sistēmu, lai izsekotu izmantoto kokmateriālu izcelsmi. Vairākiem mūsu produktiem ir piešķirts arī Ziemeļvalstu ekomarķējums (Nordic Swan Ecolable). ISKU biroja krēsli Still un Step+ ir pasaulē pirmie biroja krēsli ar M1 klasifikāciju, kas pierāda, ka emisijas iekštelpu gaisā ir ļoti zemas.

Mēs arī sadarbojamies ar citiem uzņēmumiem, lai aptvertu aprites ekonomikas domāšanu. Piemēram, Somijas luksusa zīmols Lovia izmanto ISKU ādas pārpalikumus, lai ražotu somas, kuras ideoloģija ir balstīta uz ekoloģiskām un ētiskām vērtībām.

Nook — GESS Awards 2020 uzvarētājs

Nook ir jauns telpa-telpā mācību risinājums, kas veiksmīgi apvieno pedagoģisko ilgtspējību un videi draudzīgas ražošanas metodes.

Vieglā Nook filca elementu uzstādīšana veicina komandas darbu, radošumu un problēmu risināšanas prasmes, uzsverot priecīgas mācīšanās koncepciju. Ražošanas materiāls galvenokārt (60%) sastāv no otrreizēji pārstrādātām polietilēna (PET) plastmasas pudelēm, un tas ir pilnībā pārstrādājams.

Nook tika apbalvots kā Labākais ilgtspējīgais/videi draudzīgais produkts GESS Education Awards 2020.

Kivikko — GESS Awards 2019 uzvarētājs

Mēs izmantojam viena produkta ražošanas pārpalikumu kā izejvielu citam produktam. Tā, piemēram, tika radīti godalgotie Kivikko un Amphi pufi, ko projektējis Henri Halla-Aho. Materiāla pārpalikums, kas rodas no dīvānu ražošanas laikā radušiem atkritumiem un nogrieztajām daļām, tiek izmantots kā Kivikko un Amphi izejviela. Arī citu produktu ražošanas procesā radušies atkritumi tiek atgriezti ražošanas procesā kā izejviela.

Kivikko sēdekļi tika apbalvoti kā Labākais ilgtspējīgais/videi draudzīgais produkts GESS Education Awards 2019.

Atbildība pret vidi

Vairāk nekā 90% no visas mūsu izmantotās koksnes ir PEFC sertificēta. Koka detaļu apstrādei izmantojam UV starojumā cietējošas un ūdenī šķīstošās lakas, koka beices un krāsas. Mūsu izstrādājumos metāla detaļas ir 100% pārstrādājamas, un polsterējuma audumi nesatur kaitīgas vielas, kā arī plastmasas daļas nesatur ftalātus.

Galvenajā birojā un ražotnē esam ieviesuši ģeotermālās un saules enerģijas sistēmas, un vairāk nekā 99% no mūsu ražošanā radītajiem atkritumiem var pārstrādāt kā citu materiālu vai enerģiju. Tāpat, iepakojumā izmantojot pārsvarā atjaunojamos materiālus, esam samazinājuši plastmasas daudzumu par 20 000 kilogramiem gadā. Iepērkot izejvielas, mēs dodam priekšroku somu, videi draudzīgiem materiāliem.

Sociālā atbildība

Mums sociālā ilgtspēja nozīmē ciešu sadarbību un atbildību pret mūsu klientiem, darbiniekiem un partneriem. ISKU visā piegādes ķēdē rada darbavietas tūkstošiem somu. Nodrošinot labus darba apstākļus, radot darbavietas Somijā un rīkojoties globāli atbildīgi, mēs īstenojam korporatīvo sociālo atbildību un ilgtermiņa ilgtspēju.

Vispasaules COVID-19 pandēmijas laikā lielākā daļa mūsu darbinieku sāka strādāt no mājām. Lai nodrošinātu efektīvu un drošu darbu, tika aktīvi nodrošināti instrumenti, lai tiktu galā ar jaunajiem apstākļiem un tiešsaistes apmācību iespējas.

ISKU rūpnīcā tika pētīta un novērtēta droša un veselībai nekaitīga darba prakse un apstākļi. Lai novērstu epidēmijas izplatīšanos un nodrošinātu drošus darba apstākļus, darbiniekiem tika sniegta informācija par drošības pasākumiem atrodoties rūpnīcā, piemēram, roku mazgāšanu, dezinfekciju un aprīkojuma tīrīšanu, pārtraukumus kārtību un ēdienreizēm, darba apģērba dezinfekciju, ģērbtuvju izmantošanu un sapulēm. Tāpat tika pastiprināta rūpnīcas tīrīšana.

Visi produkti tiek rūpīgi pārbaudīti un testēti

Mēs veicam apņēmīgu darbu, lai nodrošinātu, ka ISKU produkti ir droši ražoti un droši lietojami. ISKU produktu izstrādes pamatu veido atbilstība EN un ISO standartu prasībām un visaptveroša testēšana. Mēs pārbaudām mūsu izstrādājumu izturību, stabilitāti, drošību un virsmas materiālu izturību.

Produkti tiek testēti dažādos izstrādes procesa posmos. ISKU ir sava testēšanas laboratorija, kurā simtiem produktu katru gadu tiek veiktas vairākas pārbaudes.

Sertifikāti

ISO_9001_en_image

ISO 9001

Sertificēta ISO 9001 kvalitātes vadības sistēma atbalsta nepārtrauktu darbību un procesu attīstību.

Sertifikāts

ISO_14001_en_image

ISO 14001

Sertificēta ISO 14001 vides pārvaldības sistēma palīdz uzlabot procesus un praksi

Sertifikāts

ISO_4501_en_image

ISO 45 001

Sertificēta ISO 45 001 pārvaldības sistēma apvieno arodveselības un drošības jautājumus ikdienas darbībās un vadībā

Sertifikāts

PEFC_certificate_en (1)

PEFC

PEFC (Chain of Custody) – sertificēta koksnes izcelsmes izsekošanas sistēma nodrošina, ka uzņēmuma produktos izmantotā koksne nāk no mežiem, kas tiek apsaimniekoti atbilstoši ilgtspējīgas attīstības principiem.

Sertifikāts

C-Code-of-Conduct_en

ISKU ATBILDĪGĀS DARBĪBAS RĪCĪBAS KODEKSS

Rīcības kodekss atbalsta ilgtspējīgu attīstību un uzņēmējdarbības panākumus, jo atbildīga uzņēmējdarbības prakse rada uzticību visās mūsu ieinteresētajās pusēs.

Kodekss

ISKU_Supplier_code_of_conduct_en

ISKU PIEGĀDĀTĀJU RĪCĪBAS KODEKSS

Katram ISKU piegādātājam vienmēr ir jāievēro šis Piegādātāja rīcības kodekss, un šis dokuments ir neatņemama visu līgumu starp piegādātāju un ISKU sastāvdaļa.

Kodekss

ISKU_en_Quality_policy

ISKU KVALITĀTES POLITIKA

Mūsu biznesa pamatā ir produktu projektēšana un izgatavošana, kā arī visaptverošu pakalpojumu risinājumu nodrošināšana rentablā veidā, balstoties uz principu “izdarīt visu pareizi ar pirmo reizi”.

ISKU kvalitātes politika

ISKU_en_Environmental_policy

ISKU VIDES POLITIKA

ISKU atbildīgā darbība pret vidi un tās nepārtraukta pilnveidošana ir balstīta uz klientu un citu interešu grupu cerībām, kā arī vides normatīvo aktu un likumdošanas prasību pārsniegšanu.

ISKU vides politika

ISKU_en_Health_and_Safety_policy (1)

ISKU VESELĪBAS UN DROŠĪBAS POLITIKA

ISKU grupas uzņēmumi ir apņēmušies nodrošināt mūsu personāla un mūsu biznesa partneru veselību, drošību un labklājību.

ISKU veselības un drošības politika