2025. gada tendences biroja interjerā

Tuvojoties 2025. gadam, biroja interjera attīstība joprojām ir vērsta uz tādas vides radīšanu, kas veicina labklājību, elastību un sadarbību. Biroji kļūst par radošuma un fokusa centriem, kas piedāvā klusas zonas un ergonomiskus risinājumus, lai uzlabotu darbinieku komfortu un veselību. Šīs tendences nosaka jaunu standartu gan produktivitātei, gan dizainam.

Hibrīda modelis

Pilnībā attālinātā darba laikmets iezīmēja uzņēmuma kultūras un saliedētības veidošanu un uzturēšanu. Tāpēc daudzi uzņēmumi ir pieņēmuši hibrīda modeli, kurā daļa nedēļas tiek pavadīta birojā, bet daļa tiek strādāta attālināti — no mājām, kafejnīcas vai citas vietas. Darbinieki var izvēlēties saviem uzdevumiem un personiskajām situācijām piemērotu darba metodi, kur arī darba laiks var būt elastīgs. Birojs tagad kalpo kā koplietošanas telpa, kurā ir iespēja satikt kolēģus un apmainīties idejām.

Telpas atbilstoši darba uzdevumam

Lielo, plašo stūra biroju laiki, kas saistīti ar amata nosaukumiem, izgaist. Birojā jāspēj nodrošināt dažādas telpas dažāda veida darbam: komandas darbam, darbam, kas prasa koncentrēšanos vai radošu ideju ģenerēšanu, telpas darbam vienatnē vai grupās. Biroja telpām jābūt elastīgām un pielāgojamām, un ar inteliģentām telpu rezervēšanas sistēmām, kas uzlabo funkcionālu darba telpas izmantošanu.

Mājas sajūta birojos paplašinās

Lai piesaistītu darbiniekus no mājīgiem un mierīgiem mājas birojiem atgriezties atpakaļ uz koplietošanas darba vietām, ir nepieciešams lielāks komforts un elastība. Jēdziens “resimercial design” (dzīvojamo un komerciālo elementu sajaukums) ir ieguvis impulsu, lai radītu vidi, kas jūtas viesmīlīga, taču vienlaikus arī profesionāla. Šī pieeja ietver tādas funkcijas kā mīkstās mēbeles, silto apgaismojumu un aicinošas faktūras, kas atdarina mājas estētiku, tādējādi palīdzot darbiniekiem justies ērti, saglabājot produktīvu atmosfēru. Darbinieki savā darba vietā novērtē ērtu piekļuvi birojam, velosipēdu stāvvietai, labsajūtas aktivitātēm, dušām un mājīgām tualetēm dažādām vajadzībām. Augsti tiek novērtēts arī tas, ka tuvu darba vietai ir pieejami pakalpojumi, kas atvieglo ikdienu. Daži uzņēmumi pat atvēruši savas telpas ģimenes ballīšu vai citu pasākumu organizēšanai ārpus darba laika, lai uzlabotu telpu izmantošanu.

Tehnoloģijas labsajūtai

Mūsdienu ēku tehnoloģijas palielina biroja telpu pievilcību. Darba ergonomika un funkcionālas mēbeles, kvalitatīvi darba instrumenti, patīkama akustika, labs iekštelpu gaiss, ir faktori, kas ietekmē darba komfortu, pašsajūtu un izturēšanos darbā.

Attālinātā darba ergonomika

Mājas darba telpu plānošana nākotnē varētu kļūt par personāla atlases rīku. Viens no lielākajiem attālinātā darba trūkumiem ir sliktā ergonomika un nepietiekamie darba instrumenti. Dažādu mājas biroja komplektu piedāvāšana darbiniekiem var būt kā uzņēmuma bonuss, kas liecina par rūpēm un darbinieku labklājību.  Iespējams, ka tieši tas varētu būt viens no galvenajiem faktoriem labklājības uzlabošanai un panākumiem 2025. gadā.

Iedvesmojies!

Ar padomiem dalījās Reetta Sohlman (ISKU interjera dizainere)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *