[vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]
Rudens sajūtas interjerā
[/vc_column_text][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]Daba un rudens noskaņas sāk pārņemt mājas un citas interjera vides. Cilvēki ilgojas pēc dabas, vienkāršības, siltuma, klusuma un miera. Līdzās ekoloģiskajai tendencei, kas jau kādu laiku ir bijusi aktuāla, tagad interjera dizainā tiek iekļauti vairāk dabas iedvesmotu elementu.
Vienkāršākais un pieejamākais materiāls, ko varat izmantot, lai tuvinātu dabu, ir koks. Silts, skaists, mīksts un dabisks materiāls, kas pielāgojas daudzām formām un vajadzībām. Jaunākais atklājums ir drosmīgi izmantot pilnīgi neapstrādātu koku gan interjerā, gan mēbelēs. Jo vairāk neapstrādāta izskata, jo labāk. Drosmīgu izskatu interjeram piešķir dažādas koka formas un griezumi, kas tiek izmantoti lielākām platībām. Koks ar laiku dabīgi noveco un mainās saules, gaisa un laika ietekmē.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”33620″ img_size=”full” alignment=”center” woodmart_inline=”no” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”33619″ img_size=”large” alignment=”center” woodmart_inline=”no” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]Slieksnis starp mājas un darba interjera atmosfēru ir jāsaglabā zems, lai cilvēki no savām siltajām un mājīgajām alām atgrieztos birojos.
Logi tiek padarīti platāki un telpa plašāka, lai cauri plūstu dabiskā gaisma. Ja to nav iespējams sasniegt, varat mēģināt iegūt līdzīgus rezultātus ar dabiskās gaismas lampu vai speciālas spilgtas spuldzes palīdzību.
Lai gan mēs vēlamies sasniegt sajūtu, ka atrodamies dabā, mēs joprojām meklējam iekštelpu priekšrocības. Atmosfēriska atmosfēra, siltums, mājīgums, un maigums, interjera tīrība gan mājās, gan darbā vēl vairāk sniedz šo sajūtu.
Papildus koka elementiem, lieli un iespaidīgi zaļie augi estētiski pievilcīgos dekoratīvos traukos un podos ienes iekšā dabas pieskārienu. Meža un dabas sajūtu var ienest iekštelpās ar jebkādiem līdzekļiem – akmeņiem, smiltīm, sūnām, ķērpjiem, ūdeni un pat dabas skaņām un smaržām. Zaļā ir dabas krāsa, kas, domājams, samazina stresu. Krāsa simbolizē veselību un svaigumu, un to ir viegli ienest iekštelpās augu veidā.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”33623″ img_size=”large” alignment=”center” woodmart_inline=”no” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”33622″ img_size=”large” alignment=”center” woodmart_inline=”no” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]Zemes toņi interjera dizainā joprojām ir populāri uz lielām virsmām. Pašreizējā pasaules situācijā cilvēki ilgojas pēc spilgtiem un uzkrītošiem krāsu plankumiem, kas kā ziedi rada prieku acīm un prātam. Tāpat kā spilgtas krāsu šļakatas, arī metāla mirdzums piešķir zemes krāsu sajaukumam tik nepieciešamo svaigumu. Vara, misiņa, rozā zelta un zelta greznais krāšņums arvien vairāk ir redzams gan attiecībā uz mēbeļu rāmjiem, gan tādiem dekoratīviem priekšmetiem kā vāzes, podi, apgaismojums un pat tekstilizstrādājumi.
Krāsai ir liela nozīme interjera dizainā, jo pat neliels daudzums noteiktas krāsas var radīt atšķirīgu noskaņu telpā un pat ietekmēt cilvēku uzvedību. Krāsas var izmantot, lai nomierinātu, kairinātu, uzbudinātu un pat pamodinātu radošumu. Piemēram, dzeltenā krāsa var vairot dzīvesprieku un radošumu, savukārt sarkanā krāsa piesaista uzmanību, bet ar pareizo daudzumu tā ienes telpā siltumu, dod enerģiju un aktivizē prātu.
Vai esat kādreiz dzirdējuši par metodi 60-30-10? Ir vērts vismaz mēģināt! Tiek norādīts, ka, ievērojot šo dekoru likumu, mēs varam panākt stilīgu, harmonisku un interesantu vidi.
Tas notiek šādi: 60% ir jūsu dominējošais tonis, 30% ir sekundārā krāsa un pēdējie 10% darbojas kā akcentējošā krāsa.
60% no telpā esošajām krāsām jābūt vienā krāsā un dažādiem šīs krāsas toņiem. Sienas krāsa parasti pieder šim procentam. Galvenais, izvēloties šo nokrāsu, ir tas, lai tā būtu viegla acīm.
30% ietver mēbeļu krāsas, tāpēc tas var attiekties uz koka virsmām, polsterējumu un tekstilizstrādājumiem.
10% jābūt akcentam. Šī varētu būt iepriekš minētā īpaši spilgtā vieta, taču tai nav automātiski jābūt spilgtākajai krāsai.
Vai vari noteikt procentus interjeram zemāk redzamajā attēla?[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”33624″ img_size=”large” alignment=”center” woodmart_inline=”no” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]Raksta autors: Reetta Sohlman[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]