Pozitīva mācību vide — pozitīva pedagoģija

Pozitīvas mācību vides radīšana ir būtiska, lai skolēni varētu attīstīties akadēmiskā ziņā. Tas nodrošina pozitīvu pedagoģiju un, vēl svarīgāk, rada pozitīvu mācīšanās pieredzi. Bet kā pārveidot esošās mācību telpas?

ISKU viceprezidente Elise Tarvainen sagatavojusi desmit idejas vides uzlabošanai, lai sniegtu iedvesmu tālākām darbībām. Šajā ziņā pat nelielas izmaiņas var ko būtiski mainīt!

1 ) Nodrošiniet daudzpusīgas sēdvietu iespējas.
Skolēni un studenti daudz laika pavada sēžot savās klasēs. Ir svarīgi nodrošināt, lai viņiem būtu ērtas un atbilstošas sēdvietas starp kurām izvēlēties. Tas mazinās nogurumu un uzlabos viņu uzmanību.

2) Izveidojiet atvērtu, uz sadarbību veicinošu telpu.
Mēbeles, kas veicina sadarbību un saziņu starp studentiem, var veicināt kopības un piederības sajūtu. Grupu darba galdi, mācību stacijas un moduļu sēdvietas vilina studentus mācīties kopā un vienam no otra.

3) Maksimāli palieliniet dabisko apgaismojumu.
Pievērsiet uzmanību logiem un izmantojiet visu iespējamo dienas gaismu. Mācību vietu novietošana pie logiem ļauj skolēniem izmantot dabiskās gaismas priekšrocības, kas var uzlabot gan koncentrēšanos, gan garastāvokli.

4) Iekļaujiet tehnoloģijas.
Tehnoloģiju integrācija klasē kļūst arvien svarīgāka. Klēpjdatoru un planšetdatoru uzlādes staciju nodrošināšana un interaktīvo tāfeļu iekļaušana var uzlabot mācību pieredzi. Vienlaikus pievērsiet uzmanību vadu pārvaldībai drošības nolūkos.

5) Izmantojiet daudzfunkcionālas mēbeles.
Izvēlieties mēbeles, kuras var viegli pārkonfigurēt, lai tās atbilstu dažādiem mācīšanās un mācīšanas stiliem un aktivitātēm, nodrošina elastību un pielāgojamību mācību telpā.

6) Veicot visas izvēles, ņemiet vērā ergonomiku.
Ergonomisku principu iekļaušana klases dizainā, piemēram, regulējami galdi un krēsli, var samazināt skolēnu ķermeņa slodzi un uzlabot viņu vispārējo komfortu.

7) Veiciniet kustību.
Kustību un pozīciju maiņas iespēju nodrošināšana var saglabāt skolēnus aktīvus un iesaistītus nodarbību laikā. Stāvgaldi ar regulējamu augstumu, šūpuļkrēsli, sedlu krēsli un stabilitātes bumbas ir vienkāršs un izdevīgs papildinājums jebkurai klasei.

8) Uzlabojiet personalizāciju.
Ļaujot studentiem personalizēt savas mācību telpas, nodrošinot personīgo priekšmetu uzglabāšanas iespējas un ļaujot viņiem izdekorēt savus galdus vai darba vietas, var veicināt īpašumtiesību sajūtu un lepnumu par savu mācību vidi.

9) Veiciniet radošumu.
Radošuma un rotaļu elementu iekļaušana klases noformējumā. Piemēram, krāsainas sienas, sienu gleznojumi vai rotaļīgas sēdvietas var iedvesmot skolēnus domāt ārpus rāmjiem un pievērsties mācībām ar atvērtāku prātu.

10) Veidojiet pozitīvu atmosfēru.
Krāsu, apgaismojuma un dekorāciju izmantošana var radīt pozitīvu un aicinošu atmosfēru klasē, kas veicina mācīšanos un iesaistīšanos. Labi izstrādāta un estētiski pievilcīga klase var būtiski ietekmēt skolēnu motivāciju un iesaistīšanos.

_____________________

Rezumējot, klases dizainam un iekārtojumam ir izšķiroša nozīme mācībās. Iekļaujot jaunas tehnoloģijas un izvēloties mēbeļu risinājumus, kas ļauj personalizēt un uzlabot pašmācīšanos, mēs varam izveidot mācību telpas, kas veicina radošumu un iesaistīšanos, un galu galā noved pie labākiem akadēmiskiem rezultātiem.

Sazinies ar ISKU pārdošanas komandu, kas palīdzēs atrast risinājumu tieši Tavai klases telpai! Kopā mēs varam izveidot labāku mācību vidi, kurā mūsu studenti varētu attīstīties. Šie 10 padomi ir tikai sākums – kopā reizināsim summu ar desmit!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *